Saunový svet

Saunový svet

V saunovom svete si môžete vybrať z viacerých druhov sáun: soľná sauna, parná aromatická sauna, infrakabína pre dvoch či fínska sauna. Po saunovaní sa môžete osviežiť v ochladzovacom bazéne, masážnych ochladzovacích sprchách, alebo
použite ľad z ľadopádu.
Tepidárium s vyhrievanými ležadlami, oddychovými lehátkami a príjemnou nevtieravou hudbou vytvára harmonický celok pre celkové uvoľnenie organizmu po saunovaní.
Nezabudnite a poďakujte aj svojim nohám, ktoré vás nosia po celý deň a doprajte im Kneippov blahodarný kúpeľ. Kamienky na dne chodníka masírujú chodidlá a striedanie teplej a studenej vody priaznivo pôsobí na prekrvenie
10-15 min / 43-47°C / 98-100%
Parná sauna
Relaxačný, regeneračný a revitalizačný účinok, posilňuje imunitu a uvoľňuje dýchacie cesty, inhalácia napomáha pri alergiách, nádche a všetkých chorobách dýchacích ciest. Pobytom v parnej saune sa prečisťuje pokožka tela. Para nám pomáha odstraňovať odpadové látky a podporuje elasticitu kože. Parný kúpeľ priaznivo pôsobí predovšetkým na dýchacie cesty, pri oslabení ciev alebo pri zrazeninách. Účinkom pary sa uvoľní svalstvo a nastáva celková relaxácia organizmu.
10-15 min / 70-90°C / 20-30%
Fínska suchá sauna
Regeneračné posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia a celkové prekrvenie organizmu, pokožky a svalov. Vysoká teplota vzduchu v tzv. fínskej saune napomáha k zvýšeniu potenia tela, tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Pobyt v suchej saune pôsobí blahodarné a uvoľňujúco na psychiku. Saunovanie vždy zakončite krátkym sprchovaním a ochladením tela v ochladzovacom bazéne. Po každom saunovaní sa budete cítiť o pár rokov mladšie.
15-20 min / 40-55°C / 10-30%
Infra sauna
Stimuluje svaly a orgány, prehrieva organizmus do väčšej hĺbky, následkom čoho je vyvolané silné potenie, čím dochádza k prečisteniu organizmu, odstráneniu jedovatých látok a ťažkých kovov.
Neviditeľné infračervené lúče zabezpečujú teplo, ktoré pôsobí na organizmus ako slnečné lúče bez škodlivého UV žiarenia. Pobyt v infra saune napomáha k zníženiu hmotnosti, odbúraniu tukov, hojí stavy akné, ekzémy, psoriázu, popáleniny a zmierňuje jazvy na koži.
10-15 min / 30°C / 50%
Soľná himalájska sauna
Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Himalájska soľ pomáha liečiť kožné choroby, ako aj respiračné ochorenia a alergie. Slnečné lúče zachytené v kryštálikoch soli pri odparovaní spolu so zásobami minerálov tzv. „vzdušných vitamínov“ ako sodík, magnézium, vápnik, jód, bróm a mangán pôsobia očistne, omladzujúco a ozdravujúco na celé telo. Zvyšuje kvalitu spánku. V soľnej saune panuje bakteriologicky veľmi čistá mikroklíma.
Kneippov kúpeľ
Kneippov kúpeľ patrí medzi procedúry povzbudzujúce krvný obeh. Pri striedavom ohreve a ochladzovaní nôh vodou dochádza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu.
Jedna komora je naplnená teplou vodou (40 – 50°C), druhá komora chladnou vodou (10 – 16°C). Dno je tvorené štruktúrovaným povrchom, ktoré pozitívne dráždi reflexné zóny chodidla. Pri procedúre vstúpte najprv do kúpeľa teplého, potom prestúpte do studeného kúpeľa, cyklus opakuje 6 – 10 krát, ukončite studenou vodou a dôkladným vyutieraním končatín do sucha.
Liečebná metóda je účinná pri častých prechladnutiach a problémoch s imunitou, bolestiach hlavy a krku, bolestiach kĺbov, poruchách spánku, srdcovocievnych ochoreniach vrátane hypertenzie a problémoch s vyššou hmotnosťou.
1-2 min / 8-15°C
Ochladzovací bazén
Ochladenie tela po horúcom saunovaní (vo fínskej alebo parnej saune) je nevyhnutné. Klasická procedúra ochladzovania tela šokom studenej vody, vráti krvný obeh do stabilizovaného stavu po prehriatí v saune.
Prudkým ohrievaním a následným ochladzovaním sa rozťahujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie. Po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím vyvolajú v bunkách explóziu energie a príval hormónov šťastia.
36-40°C
Tepidárium
Vstúpte do oázy pokoja, oddychu a znovu nadobudnite harmóniu tela a duše. Relaxujte na pohodlných ležadlách a vychutnajte si atmosféra neporušenej panenskej prírody Čiernej Javorovej doliny vôkol vás a ponorte svoj zrak do očarujúcej oblohy. Sálavé suché teplo doprajte svojmu telu na vyhrievaných ležadlách.
Tepidárium slúži k miernemu prehriatiu a je vhodnou prípravou organizmu pred samotným saunovaním ako aj vhodným doplnkom pre celkové uvoľnenie organizmu po saunovaní.
Tepidárium je vhodné aj pre osoby s kardiovaskulárnymi ťažkosťami alebo pre ľudí, ktorí uprednostňujú menej teplé prostredie.
Ľadopád
Po horúcej procedúre je vhodné ochladenie organizmu intenzívnou masážou celého tela ľadom. Masáž možno kombinovať s ponáraním nôh do horúcej a studenej vody v Kneippovom kúpeli. Mrazivé kryštály ľadu na zátylku dokážu pri súčasnom ponáraní nôh do horúcej vody liečiť bolesti hlavy a blahodarne pôsobiť na celkový krvný obeh a otužovanie organizmu.

Povedali o nás

Sledujte nás na Instagrame

@grandhotel_bachledka Zobraziť Instagram