Saunový svet

Saunový svet

Zbavte sa stresu, nervozity a fyzickej či psychickej vyťaženosti. Načerpajte nové sily v našej jedinečnej SPA zóne s výraznými goralskými prvkami a dokonalými obrazmi Čiernej Javorovej doliny.
10-15 min / 43-47°C / 98-100%
Parná sauna
Už po pár minútach v parnej saune pocítite relaxačný, regeneračný a revitalizačný účinok na vašom tele. Pobyt v nej posilňuje imunitu a uvoľňuje dýchacie cesty, inhalácia napomáha pri alergiách, nádche a všetkých chorobách dýchacích ciest. Potením sa prečisťuje pokožka tela, para pomáha rýchlejšie odstraňovať odpadové látky a podporuje elasticitu kože. Parný kúpeľ priaznivo pôsobí tiež na oslabené cievy, účinkom pary sa uvoľní svalstvo, čím nastane celková relaxácia organizmu.
10-15 min / 70-90°C / 20-30%
Fínska suchá sauna
Fínska sauna je ideálnym miestom na posilnenie imunitného systému, pôsobí veľmi efektívne ako prevencia proti chorobám či nachladnutiu. Dochádza v nej k zvýšenému zohriatiu a prekrveniu organizmu, pokožky a svalov. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela, čím sa organizmus zbaví aj ťažších toxických látok. Pobyt v suchej saune pôsobí blahodárne a uvoľňujúco na psychiku, preto sa po jej návšteve budete cítiť o pár rokov mladší. Saunovanie vždy ukončite krátkym sprchovaním a ochladením tela v ochladzovacom bazéne.
15-20 min / 40-55°C / 10-30%
Infra sauna
Ak znášate zle vysoké teploty, táto sauna je ideálnou voľbou. Dochádza v nej k vnútornému zohrievaniu organizmu a kostí, upravuje sa krvný tlak vďaka zvyšovaniu prietoku krvi v tele. Neviditeľné infračervené lúče vytvárajú teplo, ktoré pôsobí na organizmus ako slnečné lúče, avšak bez škodlivého UV žiarenia. Pobyt v infra saune napomáha k zníženiu hmotnosti, odbúraniu tukov, hojí stavy po akné, ekzémy, psoriázu, popáleniny a zmierňuje jazvy na koži.
10-15 min / 30°C / 50%
Soľná himalájska sauna
Pobyt v soľnej saune sa stáva v dnešnej dobe veľmi obľúbenou prírodnou liečebnou metódou. Soľ totiž obsahuje minerálne látky, ktoré pozitívne vplývajú na náš organizmus, pôsobia očistne, omladzujúco a ozdravujúco. Soľná sauna stimuluje krvný obeh, pôsobí ako prirodzený peeling celého tela a posilňuje imunitný systém. Odporúča sa hlavne pri chorobách dýchacích ciest, astme, ochorení pľúc, chronickej bronchitíde, zápaloch nosných dutín či rôznych druhoch alergií. Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém a uvoľňuje telo od stresu. V soľnej saune panuje bakteriologicky veľmi čistá mikroklíma.
36-40°C
Tepidárium
Vstúpte do oázy pokoja a znovunadobudnite harmóniu tela i duše. Relaxujte na pohodlných drevených hojdacích ležadlách a vychutnajte si atmosféru neporušenej panenskej prírody Čiernej Javorovej doliny vôkol vás. Ponorte svoj zrak do očarujúcej oblohy počas oddychu na vyhrievaných lehátkach a doprajte svojmu telu pokoj v podobe metabolickej rovnováhy. Tepidárium slúži k miernemu prehriatiu a je vhodnou prípravou organizmu pred samotným saunovaním, ako aj vhodným doplnkom pre celkové uvoľnenie organizmu po saunovaní. Je vhodné aj pre osoby s kardiovaskulárnymi ťažkosťami alebo pre ľudí, ktorí uprednostňujú menej teplé prostredie.
Kneippov kúpeľ
Kneippov kúpeľ patrí medzi procedúry povzbudzujúce krvný obeh. Pri striedavom ohreve a ochladzovaní nôh vodou dochádza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu. Jedna komora je naplnená teplou vodou (40 – 50°C), druhá komora chladnou vodou (10 – 16°C). Dno je tvorené štruktúrovaným povrchom, ktoré pozitívne dráždi reflexné zóny chodidiel. Liečebná metóda je účinná pri častých prechladnutiach a problémoch s imunitou, bolestiach hlavy a krku, bolestiach kĺbov, poruchách spánku, srdcovocievnych ochoreniach vrátane hypertenzie a problémoch s vyššou hmotnosťou.
1-2 min / 8-15°C
Ochladzovací bazén
Ochladenie tela po horúcom saunovaní (vo fínskej alebo parnej saune) má výrazný vplyv na zlepšovanie imunity. Klasická procedúra ochladzovania tela "šokom" studenou vodou vráti krvný obeh do stabilizovaného stavu po prehriatí v saune. Prudkým ohrievaním a následným ochladzovaním sa rozťahujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšími. Po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím vyvolávajú v tele nával energie a hormónov šťastia.
Ľadopád
Po horúcej procedúre je odporúčané ochladenie celého organizmu. Ak nie ste obľúbencom studených bazénov, vyskúšajte pohodlnejšie ochladenie kryštálmi ľadu v spojení s masážou. Masáž možno kombinovať s pobytom v Kneippovom kúpeli a striedavom prechádzaní sa v horúcej a studenej vode. Mrazivé kryštály ľadu na zátylku dokážu pri súčasnom ponáraní nôh do horúcej vody liečiť bolesti hlavy a pôsobiť na celkový krvný obeh a otužovanie organizmu.

Povedali o nás

Sledujte nás na Instagrame
@grandhotel_bachledka Zobraziť Instagram