Informácie pre ubytovaných

Gastronómia

Gastronómia

Pevne veríme, že Vás očarí nielen gurmánsky zážitok ale aj dizajnové skvosty našich dvoch reštaurácií. Prejdite sa jedinečnými priestormi nášho hotela a nadýchnite sa atmosféry goralsko-rusínskej reštaurácie Zuzana a staro-viedenská reštaurácie Sisi, obe do detailov architektonicky prepracované.

Kombinácia dreva, kameňa, v krbe plápolajúci oheň s výhľadom na lyžiarsku trať, či Belianske Tatry dopĺňa a umocňuje zážitok z jedál pripravovaných tradičným aj kulinárskym spôsobom.

Náš šéfkuchár Maťko vkladá do každého pokrmu neopísateľnú dávku tej najdôležitejšej ingrediencie a tou je láska.

Lásku k vareniu, surovinám a ľuďom, pre ktorých varíme, sa snažíme skĺbiť s lokálnymi tradíciami.

Vyskúšajte naše tradičné múčne špeciality starých mám, vynikajúce mäsové delikatesy obohatené o nové zaujímavé chute či na záver nechajte vyniknúť dezertom z domácej cukrárne.
Raňajky pre ubytovaných
Raňajky 7:30 - 10:00

Široká paleta pestrých surovín a pokrmov, sladké pečené dobroty k tomu a pohár vychladených bubliniek na prebratie.

Studený raňajkový bufet ponúka niekoľko druhov údenín, šuniek, syrov, čerstvo nakrájanej zeleniny, rozmanitých domácich nátierok, džemov, chutných jogurtov, cereálií. V teplom bufete určite nájdete vajíčka na rôzne spôsoby, pečenú slaninku, kvalitné párky, teplé kaše či grilovanú zeleninu. Voňavé raňajkové koláčiky, niekoľko druhov chleba a pečiva, v neposlednom rade vždy denne upečená bábovka. Nadšencov zdravej výživy iste poteší výber sušeného ovocia a orechov. Väčšinou všetci ráno začíname šálkou kvalitnej kávy, prípadne chutným čajom. Najmenším ulahodíme mliekom, kakaom, či ovocnou vodou.

Špecifické potreby klienta, napríklad pri intoleranciách na rôzne potraviny, radi zabezpečíme po dohovore s vami.

Front cooking alebo inak čakanie na obľúbenú vaječnú omeletu s čerstvými ingredienciami sa zmení na očakávanie so zážitkom.
Večere pre ubytovaných
Večere 18:00 - 20:30

Začnite vždy teplou polievkou z našej ponuky, vyberte si z bohatej ponuky teplých jedál všetkých druhov. Pripravujeme mäsové špeciality, pečené, grilované, dusené. Tradičné pokrmy, ktoré vždy nasýtili našich predkov ako sú bryndzové halušky, strapačky so slaninou, u nás robené plnené pirohy so smotanou či domáce moskole s bryndzou. Ak chcete pôsobiť zdravo, neobíďte šalátový bar s dresingami a semiačkami, čerstvé ovocné misy či vždy niečo pre vegetariánov či vegánov.

Všetky intolerancie či špeciálne formy stravovania si prosím dohodnite s našim kuchárom, ktorý pripraví pre Vás čokoľvek.

Tematické večere – denne pripravujeme priamo pred hosťom formou Front cooking ryby, čerstvé mäsá, zeleniny. Goralský večer či grilovačka so živou country hudbou na terase hotela je vždy obľúbenou večerou, ktorá dodá Vášmu pobytu neopakovateľné čaro. Ak sa chcete cítiť jedineční, doprajte si tematickú večeru Titanic v sprievode klavírnej hudby, kde Vás budú obsluhovať a servírovať Vám prvotriedne menu zaoceánskeho parníka.

Nikdy nezabudnite na fľašu kvalitného vína, ktorá dodá každej večeri jedinečnosť a originalitu.

U väčšiny ľudí prevláda túžba zdravo sa stravovať a chudnúť, nikdy si však nedávajte tieto predsavzatia počas pobytu v našom hoteli.

Cíťte sa u nás lepšie ako doma, vráťte sa vždy, keď budete mať chuť nás opäť vidieť a pre nás to bude tá najkrajšia odmena!

Sledujte nás na Instagrame

@grandhotel_bachledka Zobraziť Instagram