Tematická izba „Jurkovič“

Dušan Samuel Jurkovič /1868 – 1947/ bol vynikajúci architekt, projektant a návrhár nábytku. Zoznámte sa s jedinečnými prvkami tohto básnika dreva, farebného prevedenia a jeho tvorby priamo u nás a vychutnajte si detaily ním inšpirované.

Dušan Samuel Jurkovič - miloval ľudové umenie a vďaka nemu sú jeho stavby jedinečné. Mal však aj veľký talent na cudzie reči, bol výborným spoločníkom a športovcom. Hovoril aj písal po česky, vedel po maďarsky a nemecky. Bol spoločenský a vo voľnom čase sa venoval zjazdovému lyžovaniu.
S ľudovým umením zoznámila Jurkoviča jeho matka, ktorá zbierala ľudové piesne a výšivky. Vďaka všetkým týmto inšpiráciám dokázal Jurkovič úžasne prepojiť eleganciu starých čias s víziou budúcnosti.
Najvýznamnejšie Jurkovičove stavby - kúpele Luhačovice – Jurkovičov dom, mohyla M.R. Štefánika na Bradle , turistické stavby Pustevny na Radhošti – Maměnka, Libušín, stanica lanovky na Lomnický štít a mnohé ďalšie. Najkrajším stavbám korunujú drevené vežičky typické pre slovanské drevené stavby. Sú bohato členené terasami, zábradlím a členitou strechou. Aj náš hotel je toho príkladom.
Sme veľkými obdivovateľmi jeho umenia preneseného do stavebných diel. Kráčajte spolu s nami po stopách najslávnejšieho architekta, ktorého stavby pripomínajú maľované perníkové chalúpky. V izbe Jurkovič si priamo z postele môžete vychutnávať ručné maľby podľa vzoru nášho majstra.
Zoznámte sa s jedinečnými prvkami tohto básnika dreva, farebného prevedenia a jeho tvorby priamo u nás a vychutnajte si priestor izby do detailu formou jeho rukopisu.

Virtuálna prehliadka

Vybavenie:

  • TV
  • WiFi
  • Minibar

Základné informácie

Rozloha: 34 m2
Kúpeľňa s vírivkou
Balkón, s výhľadom na svah
Max. kapacita:
Postele
1x manželská posteľ
2x mezonetové spanie
Zdieľať

Pobytové balíky