Apartmán Grand „Hohenlohe“

Luxusný Apartmán Grand sa nachádza na najvyššom poschodí hotela. Vychutnajte si výhľad na Belianske Tatry aj na východ slnka, či svah Ski centra Bachledka.

Knieža Christian Kraft zu Hohenlohe-Öhringen (1848 – 1926) sa zamiloval do Belianskych Tatier na prvý pohľad. Aj vy si iste zamilujete pohodlie, komfort a štýl tohto jedinečného apartmánu a aj napriek tomu, že sa môžete ubytovať kdekoľvek, budete sa tu chcieť stále vracať“
Korunný princ, pruský generál a hlavný komorník nemeckého cisára sa v roku 1879 stal majiteľom jednej z najcennejších častí Vysokých Tatier – vtedajšieho javorinského panstva. „Stal sa tak prvým zahraničným, teda neuhorským zemepánom vo Vysokých Tatrách. Pod tatranskými štítmi sa cítil tak dobre, že postupne si svoje tatranské domínium rozšíril o Vyšné Hágy, Batizovskú a Mengusovskú dolinu, i o pozemky v chotároch Lendak, Ždiar a Spišská belá. Srdcovou záležitosťou mu však boli Bielovodská a Javorová dolina.
Zemepán s modrou krvou sa natrvalo usadil spolu so svojou životnou láskou Otýliou v drevenej novostavbe poľovníckeho zámočku v Tatranskej Javorine.
O svoj poľovnícky revír sa Hohenlohe staral s najväčšou vážnosťou a precíznosťou a bol naň aj patrične pyšný. Spolu s vernými jágrami obhospodaroval jeden z najúspešnejších revírov s veľkým množstvom jeleňov, kamzíkov, kozorožcov, medveďov, bizónov, zubrov, srncov, diviakov. Prvých desať rokov bolo zakázané loviť a zver sa musela dokrmovať, aby sa udomácnila v nehostinných podmienkach, nakoľko veľa druhov bolo dovezených zo zahraničia.
Za hlavných votrelcov považoval turistov, ktorých často ako škodnú vykazoval zo svojich pozemkov. Tolerantný a veľkorysý bol ku obyvateľom Tatranskej Javoriny a zamestnancom.
Spolu so svojou manželkou je pochovaný na javorinskom cintoríne vedľa celodreveného kostolíka sv. Anny.

Vybavenie:

  • TV
  • WiFi
  • Minibar
Exkluzívne vybavenie:

  • Čajový set pre náročných
  • Kávový set pre náročných
  • Kávovar
  • Elektrický krb

Základné informácie

Rozloha: 61 m2
Kúpeľňa s vírivkou
Balkón, s výhľadom na svah a Tatry
Max. kapacita:
Postele
1x manželská posteľ
2x prístelka
Zdieľať

Pobytové balíky